İlk Hazine Avım +3

1280px-YouTube_Logo.svg

İlk Hazine Avım +3, resimli ipucu kartları ile çocuklara hazırladığınız veya aldığınız ufak hediyeleri bulmaları için geliştirilen bir bulma oyunudur.

Yukarıdaki Youtube ikonuna tıklayıp oyun videosunu izleyebilirsiniz.

Hazine olarak evinizde hazırda  küçük bir hediye yoksa bizim 4 adet tebrik stickerı ve altın hazine paralarımız sizin ilk oyununuzda yardımınıza yetişir.

Satın almak için amazon.com.tr ikonuna tıklayın.

Amazon_com_tr_Logo._CB1198675309_iha3 hepsi
HAZIRLIK:

Resimlere bakın ve, sizin evde olan eşyaları, özellikle de resimleri sizin evdekilere benzeyenleri bulun, mesela buzdolabı, elma, çanta,yumurta, vs.. elma en kolay olanı, elmayı muhakak dahil etmeye çalışın.
İpucu kartalarını seçme:

Çocuğunuz  görmeden hazırlık kısmını tamamlamaya çalışın.1. ipucu kartı olarak ELMA resimli kartı seçebilirsiniz. ELMA kartını bir kenara koyun, oyun başlarken 1. kartı çocuğunuzun eline vereceksiniz.
2. kart olarak TV yi seçelim
3. kart olarak LAVABOYU seçin.(kart setinde 2 adet lavabo var biri beyaz, tuvalet lavabosu gibi, diğeri metal mutfak lavabosu gibi, siz bu resimlerden hangsi sizin evdekine benziyorsa onu seçin)
4. kart olara yukarıdaki resimde olan ve teneke kutudan çıkan KIRMIZI BEYAZ EKOSE DESENLİ BEZİ seçin.
İpucu kartlarını yerleştirme:

1. ipucu kartındaki yere, 2.ipucu kartını koyun. Elmanın altına TV kartını koyun.
2.ipucu kartın da gösterilen yere, 3 ipucu kartını koyun. Tv nin kenarına, LAVABO kartını koyun.
3. ipucu kartında gösterilen yere, 4. ipucu kartını koyun. Lavabonun kenarına,  EKOSE BEZ kartını koyun.
4. ipucu kartında gösterilen yere hazineyi koyun. Ekose desenli bezi, evin görünen bir yerine (masa üstü gibi) koyun, altına kutudan çıkan stickerları ve altın paraları ve isterseniz sizin ona aldığınız ufak bir hediyeyi içerisinde yerleştirin.
Oyun:
Çocuğunuzu çağırıp ona ‘Hazine Avı Oynunu’ anlatın, 4 adet ipucunu takip ederse ufak hazinesini bulabileceğini söyleyin, ve 1.ELMA resimli ipucu kartınıonun eline verin. Takıldığı yerlerde, sıcak veya soğuk diyerek ona yardımcı olabilir, ara ara azıcık ipucu vererek onu yönlendirmeye çalışın. (Uzaklaşırsa soğuk yaklaşırsa sıcak diyebilirsiniz.)

satın almak için aşağıdaki amazon.com.tr ikonuna tıklayın

Amazon_com_tr_Logo._CB1198675309_

S.S.S.
Kaç ipucu kartı kullanılmalı?

Genelde çocuğun yaşı +2 şeklinde tavsiye edilse de, yaşına ve motivasyonuna göre siz bunu ayarlayabilirsiniz, ama ilk defa oynuyorsanız bunu kısa tutmak mantıklı.

Hazine Seçimi:

Beklentileri arttırmamak adına ben genelde hazine olarak verdiğim hediyeleri makuk bir fiyat limitinde tutmaya çabalarım. Tekrar tekrar oynamak isteyeceklerini heseba katmayı unutmayın. Hazine olarak: atıştırmalık ufak bir kurabiye, kinder çikolata, küçük play-dough, pokemon kartı, bir boya kalemi, sevdiği ufak birşey olabilir.

Partiler ve çok çocuk ile oynama:

Ayrıca, toplu halde oynayacaksanız mesela doğumgünü partilerinde çok çocuk katılacaksa,  20 çocuk gibi, her çocuğa 1  ipucu kartı okutmak oyunu çok uzatacağı için çocukları iki kişilik gruplara ayırıp  2 kişiye 1 kart okutup oyunda 10 kart kullanmak oyunun uzayıp,  bazılarının dağılmasını engelleyecektir.

iha3 öndeniha 3 arkadan

iha3hepsi2