Oyunla başlayan bir Pazar sabahı

Bu pazar sabahı çocuklara epeydir zaten oynamakta olduğumuz ve yeni satışına başladığım bir oyunu oynatacağım. Saat zaten 7:05 ve ben bir süredir kendiliğinden sabahları 7 civarı uyandığım için bu Pazar sabahı çocuklarıma onlar uyanmadan İlk hazine avım +5  oyununu hazırlamaya karar veriyorum. Yatakata oturup gözlerimi kapayıp günlük meditasyonumu bitiriyorum, sahip olduğum ailem ve güzellikler için sükrediyorum, ve sıra sabah kahve ve oyunun hazırlıklarında.

 

iha5 hepsi

1. ipucu kartını, ‘çatal ve bıçakların bulunduğu çekmeceye bak’ olarak belirledim. Onu hemen Yaman’ın yatağının yanındaki şifoniyere uyanınca görebileceği şekilde sessizce bırakıyorum.

iha5kartlar

2. kart, ‘Annenin ceketinin sağ cebine bak’  olsun. (Ceketi seçerken genelde bir önceki gün giydiğim onun tanıdığı bir ceketi seçiyorum) bu kartı mutfakta çatal ve bıçakların olduğu çekmeceye koyuyorum. Zaten kural hep aynı:bir sonraki ipucu kartını bir önceki ipucu kartında bahsedilen yere konuluyor.

Devam ediyorum, 3. ipucu kartım : ‘paspasın altına bak’ ,onu benim ceketimin sağ cebine koyuyorum. Paspasın altına 4. ipucu kartımı : buzdolabının üzerine bak kartını koyuyorum. Buzdolabının üzerine, 5. saksının içine bak kartını koyuyorum. Her defa kullandığım saksıyı artık çok kolay buluyor başka bir saksı seçiyorum daha uzakta olan. Saksının içine 6. Koltuktaki yastığın arkasına bak kartını koyuyorum. 7. ipucu kartını: çay içilirken şeker konulan şeker kabının içine bak yazan kartı koltukta yastıklardan birinin arkasına koyuyorum. Yeni boş bir karta kutunun içinden çıkan silinebilen kalem ile, ‘dün giydiğin giysinin ceplerinde ara olarak yazıyorum ve bu benim 8. kartım oluyor, bu kartı şeker kavanozunun içine yerleştiriyorum. 9. kart evdeki en büyük dolabın içine bak bu kartı, bir önceki gün giydiği pantalonun cebine koyuyorum. Evdeki en büyük dolabımızın içine ise, 10. Kirli sepetinin içinde ara kartını koyuyorum. Kirli sepetinin içine ise daha önceden aldığım ve zulada sakladığım pokemon kart paketinden bir tane ve yanına oyundan çıkan plastik altın hazine paraları ve ‘Tebrikler kartı’ yerleştiriyorum.

Hazırlıklar tamam.. biraz kahvemi içiyor ve şu an yazmakta olduğum blog’u yazmaya koyuluyorum. Yaman birazdan kalkacak. Koyduğum ipucu kartını görmez ise, ona ‘Yatağının başucuna baktın mı?’ diye soracağım.. Sonra da pıtır pıtır koşturup kartları bulmasını dinleyeceğim.

Belki siz de yağmurlu bir pazar sabahı çocuklarınızdan 15 dk erken kalkıp onlara yeni İlk Hazine Avım +5 oyununu hazırlamak istersiniz diye paylaşmak istedim. Satın almak için Amazon ikonuna tıklayabilirsiniz.

Amazon_com_tr_Logo._CB1198675309_

Daha okuma bilmeyen çocuklar için, resimli ipucu kartlarından oluşan ‘İlk Hazine Avım +3 oyununu hazırlayabilirsiniz. Onun görselini de aşağıda  bulabilirsiniz.

iha3 hepsi

 

İyi haftasonları 🙂

Bir Cevap Yazın