En iyi Uygulamalar -Ödüllü Uygulamalar

Balabup’un beğendikleri:

Biz kendi geliştirdiğimiz İlk Şarkılarım iOS ve Android uygulamalarının dışında diğer  beğendiğimiz uygulamaları sizler ile paylaşmak için bir sayfa hazırladık.

 

Kodable – Kodlama 

kodable itunes

 

Kodable 5 yaşı ve üstü çocuklara kodlama öğretmek için tasarlanmış ödüllü bir programdır.

Anaokullarda yurtdışında kullanılan bir programdır, USA’de anaokul kodlama müfredatında yer almaktadır.  (Kaynak: itunes preview)

Hem android hem de iOS tabanlıdır, hem iPad hem de iPhone lar ile uyumludur.

Anaokul kullanımı için ders programlarına üye olup özel ders programı için isminizi yazdırıp aylık newsletter almak için isminizi yazdırabilirsiniz.

Sevimli karakterleri ile 5 yaşı ve üzeri için Balabup un sevdikleri listesinin başında yer alır

 

Hairy Letters-İngilizce Harfler

Hairy Letters

Çocuklara ingilizce harfleri ve onların seslerini öğreten bir aplikasyondur, Saçlı yaratıklar aracılığı ile harflerin çıkardığı sesler öğretilir. Öğretim Kaynakları Ödülü almış bir programdır. Oldukça kolay kullanımı olan bir uygulamadır.

Uygulaması, Windows tabalı bilgisayarlarda, android tablet ve telefonlarda, iPad ve iPhone ile uyumludur.

 

Alpha Tots- İngilizce Kelimeler

Alpha Tots

Alpha Tots, harfleri öğretirken alışılmış şekilde a harfi için araba gibi nesne isimleri yerine harfleri fiil isimlerini kullanarak öğreten bir uygulamadır.

Mesela ekleme fiilini öğretirken aplikasyon içerisinde çocuklara mumları ekletir. İnteraktif ve eğlenceli bir uygulamadır. Özellikle A- apple öğretisinden sıkılanlar için tafsiye edilen bir program. Ek dil olarak ingilizce kullanılan okullarda ise fiilleri öğretmek için ek bir kaynak olarak tercih edilebilir.

Android, İphone ve iPad ile uyumludur.

Duyuru ve bloglardan haberdar olmak için

 

Bir Cevap Yazın