Oyuncu Annelere ek oyunlar

İlk Şarkılar ‘ İle yenİ tanışanlara:

İlk Şarkılarım Oyunu, itunes app, minik kuzunla ile birlikte canlandıracağın birçok haraket ve eşlik edilecek musmutlu şarkılardan oluşur.

Minik gözler animasyonu izler, harfi görür, minik kulaklar şarkıları dinler, harfin sesini duyar, minik beden ve minik eller şarkının haraketine eşlik eder ve  büyüklere öykünerek haraketleri canlandırır.. Kısaca,  birden çok algı yöntemi ile  harfleri şarkı, öykü ve ses olarak tanır..

Sen ne kadar eğlenir ve kendini verirsen o da o kadar eğlenir..Şarkıların haraketlerine eşlik etmek istersen emin ol o daha da eğlenecektir.

Her gün 1 harfi birlikte dinleyebilir, onun ile resim kahramanları üzerinden konuşabilirsin. Eğer minik kuzucuğun henüz konuşmuyorsa ‘aslan’ resminde onunla birlikte, aslan haraketi yapmayı deneyebilirsin 🙂

 

Minik Göz Oyunu    göz

 

Bu aplikasyondan sonra harfler ile eğlencelere devam etmek isterse, MİNİK GÖZ MİNİK GÖZ SÖYLE BANA, A İLE BAŞLAYAN NE VAR KARŞINDA?  oyunu oynayın

Karşısına geçip bak bakalım?

Annesi/babası/ablası/dadısı/annanesi/ babannesi  olarak seni söyleyecek mi?

Önce sen oyna,  (ce-e oyunundaki gibi) gözlerini elline kapa, ve ‘MİNİK GÖZ MİNİK GÖZ SÖYLE BANA A İLE BAŞLAYAN NE VAR KARŞINDA’  dedikten sonra ellini kaldır, gözün aç,  kafanı sağa sola çevirip bakmaya başla.. Ve arabayı görüp aaa…’ A – RA – BA’ diyip parmak ile işaret et.. Şimdi sıra sende deyip onun da A ile başlayan birşey bulmasına izin verin..

(Eğer o da arabayı gösterirse sakın ‘ama onu ben bulmuştum deme’ . Unutma tekrardan sıkılan bizler çocuklar değil 🙂

Duyuru ve bloglardan haberdar olmak için

 

Bir Cevap Yazın